Webinár: Práca školského psychológa so žiakmi so ŠVVP

Určený prioritne pre

 • ZAČÍNAJÚCICH ŠKOLSKÝCH PSYCHOLÓGOV
 • školských psychológov v praxi a
 • školských špeciálnych pedagógov
 

Vhodné aj pre študentov a členov Školských podporných tímov

Lektorka: Mgr. et Mgr. Katarína Dobrovodská

Cena: 20e

Kedy: zo záznamu

Kde: MS Teams

Obsah webinára

 1. Ako si rozdeliť prácu v tíme alebo ako zvládnuť starostlivosť o žiakov so ŠVVP, ak ste na škole ako jediný odborný (pedagogický) zamestnanec zo školského podporného tímu?
 2. Ako by mal vyzerať administratívny postup integrácie žiaka podľa nového zákona?
 3. Aké sú špecifiká plánov pre integrovaných žiakov?
 4. Ako si nastaviť logistiku práce so žiakmi so ŠVVP?
 5. Čo prináša prax – ktorá literatúra môže byť nápomocná (vám, deťom, rodičom, učiteľom)?
 6. Čo pomáha pri práci so žiakmi so ŠVVP nielen na základe ich diagnózy – pomôcky, postupy, metódy, techniky (napr. Feuerstein, Eľkonin, senzorická integrácia)
 7. Ako prinášať vzdelávania pre kolegov v škole, aby sme ich získali pre spoluprácu?
 8. Ako pracovať s rodičmi a s triedou, aby odlišnosti boli vnímané ako príležitosť a nie ako prekážka?

O lektorke:

Vždy ma bavilo počúvať inych ľudí, verila som a verím v to, že všetci ľudia dokážu viac ako si myslia, ak dostanú priestor a povzbudenie. Aj to bol dôvod, prečo som sa rozhodla študovať pedagogiku mentálne postihnutých na Pedagogickej fakulte a počas 3.ročníka som pridala aj štúdium psychológie na Filozofickej fakulte. Považujem oba odbory za veľmi úzko prepojené. Rada sa neustále dozvedám nové poznatky, napriklad v oblasti senzorickej integrácie,prvky ktorej som priniesla na pôdu školy. Mojou srdcovou metódou je sprostredkované učenie profesora Feuersteina s názvom Feuersteinovo inštrumentálne obohacovanie, ktoré aj vyučujem v Lozorne. Taktiež aj Tréning fonematického uvedomovania podľa D.B. Eľkonina. Na základnej škole vo Vrakuni pôsobím už cca 11 rokov ako školská špeciálna pedagogička a psychologička. Snažím sa tu vzdelávaním a výchovou sprevádzať nielen žiakov, ale aj rodičov a učiteľov, ktorí o to stoja. Verím, že škola by mala byt miestom, na ktoré budú ľudia spomínať s úsmevom, a preto sa spoločne s kolegyňami a kolegami v podpornom tíme usilujeme vytvárať čo najlepšie prostredie a podmienky pre učiteľov a žiakov na to, aby sme sa mohli spoločne radovať z pokrokov a nenechali sa odradiť v prípade ťažkých chvíľ. Rada cvičím jogu, srdcovou záležitosťou je antigravity joga, ktorú cvičievame aj s deťmi v škole.

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:

Keď sa vám ukáže pod tlačítkom Poslať: ✓ Formulár bol úspešne odoslaný, vaše prihlásenie bolo úspešné, budeme vás do 24 hod kontaktovať aj s faktúrou. Ďakujeme.​