Milí rodičia, vitajte na Portáli školskej psychológie.

Tento web vznikol ako iniciatíva školských psychologičiek/psychológov z praxe.

Dlhšie sme vnímali, že takýto web na Slovensku chýba.

Vytvorili sme ho pre kolegov, ale aj pre vás rodičov, učiteľov, žiakov, študentov psychológie  a všetkých, ktorí budú potrebovať niečo vedieť o školských psychológoch na Slovenku.

Keďže pracujeme nielen s vašimi deťmi, ale veľakrát aj s vami, venovali sme vám práve túto sekciu.

Radi by sme vám prinášali články o práci školských psychológoch, aby sme objasnili, čo vlastne robíme a tak šírili viac osvetu o školských psychológoch.

Sme v škole pre vás, aby sme vám pomohli zodpovedať psychologické otázky, ktoré by vás a vaše deti mohli trápiť a sme pripravení vám poskytnúť odborné psychologické poradenstvo.

V tejto sekcii by sme radi dali priestor aj vám a vašim skúsenostiam so školskými psychológmi v škole. Privítame vaše články so skúsenosťami ako aj vaše námety na články, ktoré by sme mohli pre vás pripraviť.

Vyjadrite svoje skúsenosti buď prostredníctvom článkov/blogov (pre viac informácii nás konktaktujte na mail portalskolskejpsychologie@gmail.com ) alebo aj na Facebooku a Instagrame prostredníctvom príspevkov a komentárov, ktoré by sme radi anonymne zakomponovali do článkov (viac info v GDPR ).

Pripravili sme pre vás aj špeciálnu sériu videí o práci školských psychológov v záložke Študovňa. Priblížia vám napríklad, aké diagnostické metódy využívajú školskí psychológovia, čo to znamená intervencia alebo čo zahŕňa kariérové poradenstvo poskytnuté školským psychológom v škole.

Taktiež vám ponúkame bezplatnú a anonymnú Online Poradňu, kde nám môžete posielať otázky, ktoré spadajú do kompetencií školských psychológov.  Radi vám ich zodpovedia skúsení školskí psychológovia s dlhoročnou praxou. Viac informácií sa dozviete v záložke Online Poradňa v bočnom menu.

Vaše otázky by sme radi ANONYMNE zverejnili v záložke Online Poradňa, keďže môžu pomôcť aj iným čitateľom s podobným problémom. (Viac informácií v GDPR).

Pridajte sa k nám na FB, Instagrame a Youtube.

Nezabudnite sa prihlásiť na mesačný odber nových článkov v Newslettri.

Tešíme sa na vás.