Ako prebieha konzultácia u školského psychológa na základnej škole

Foto by OZ Inkluziv

Milí žiaci a žiačky, skúšali ste už kontaktovať školského psychológa/školskú psychologičku vo vašej škole? Verím, že pár odvážlivcov sa naozaj našlo. Tu je článok pre tých, ktorí nevedia, ako na to. Nezabúdajme, že práve táto osoba je na školách PRE VÁS.

Jej hlavnou úlohou je vás POČÚVAŤ, SNAŽIŤ SA POMÔCŤ A REŠPEKTOVAŤ.

KANCELÁRIA

Každý šk. psychológ (psychologička) má svoje miesto na základnej škole, či už je to trieda alebo kancelária.

WEB

Všetky dôležité informácie o vašej šk. psychológovi/psychologičke nájdete na stránke vašej školy.

CEZ PRESTÁVKY

Stretnúť sa s ňou individuálne nie je veľkým problémom. Za touto osobou môžete zájsť v čase prestávok (aj bez toho, aby o tom vedel niekto z učiteľov), prípadne si pozrieť na dverách alebo stránke školy konzultačné hodiny.

EDUPAGE, MAIL

Ak máte radšej písomný alebo telefonický kontakt, môžete ju skontaktovať formou Edupage, emailom alebo telefonicky. Tieto údaje má každý šk. psychológ/psychologička uvedené na stránke školy alebo na dverách svojej pracovne. 

ÚVODNÁ KONZULTÁCIA

Úvodná konzultácia prebieha formou rozhovoru a spoznania sa navzájom žiak – šk. psychológ/psychologička.

INFORMOVANÝ SÚHLAS

V prípade, ak by ste mali záujem aj o ďalšie dlhodobejšie stretnutia je šk. psychológ/psychologička povinná pýtať si od vás informovaný súhlas, ktorý podpíšu vaši rodičia. Slúži na to, aby boli oboznámené všetky strany (žiak, rodičia, škola) o spolupráci.

DôVERA

Každý šk. psychológ má však svoje zásady a etiku, ktorú musí dodržiavať. Práve preto je dôvera medzi vami a šk. psychológom/psychologičkou veľmi dôležitá. Ak vás trápia veci, o ktorých nechcete povedať rodičom a primárne neohrozujú váš život, ostávajú tieto veci medzi vami a šk. psychológom/psychologičkou.

 

Nezabúdajte strach z nového je iba limit, ktorý nám bráni skúšať nepoznané. Nebojte sa hovoriť.

 

Autorka: Dominika Junasová

Jedna odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľanie:

Mohlo by Vás zaujímať

Vysvedčenie nie je koniec sveta

Photo by Felipe Gregate on unsplash.com Čaká nás rozdávanie vysvedčení na konci školského roka. Fotografie hrdých rodičov s vysvedčením ich dieťaťa budú čoskoro viditeľné na

BLOG: Maturantka maturantom

Photo by Tim Gouw on unsplash.com Maturantka maturantom Mnohým ľuďom, vrátane mňa, v tejto dobe už čo i len spomenutie karantény a pandémie lezie krkom.