BLOG: Sebaláska

Photo by Content Pixie on unsplash.com

Milovať samých seba je to najkrajšie, čo v živote môžete urobiť.

Milovať samých seba znamená uznať samého seba za hodného, dostatočného a výnimočného vo vlasných očiach. Byť dokonalý pre samého seba, by mala byť podstata našeho žitia.

A prečo?

Ak miluješ samého seba, ostatní ťa budú vidieť šťastného taký, aký si. Každý niekde začína a pri sebaláske môžeš začať a opäť začať vždy a všade. Milovanie samého seba zmení tvoj pohľad na svet v každom smere. Otvoria sa ti oči. Začneš objavovať nové veci. Začneš objavovať samého seba. Pretože vedieť, kto si a čo si, neponižovať sa, ale ani nevyvyšovať je to, čo z teba robí hodného tvojím názorom a prioritám. Je to dlhá cesta hľadania, strácania, nachádzania, radovania sa a plaču, pretože to všetko tvorí nás, našu osobnosť, náš výzor.

Milovať sa neznamená len to, že keď sa ráno pozriete do zrkadla, tak sa budete páčiť sebe ako vyzeráte, ale to, že keď sa tam už pozriete, tak to budete vy, vyrovnaný s každou vašou chybu a nedokonalosťou, pretože to vás robí dokonalými a jedinečnými. Niet nič lepšie ako skryť to zrkadlo, pretože vaše oči nie sú oči iných. Pokiaľ vás vidia ostatní štastými, spokojnými, nebudú mať potrebu súdiť vás.

Ak nájdete mieru medzi trápnosťou a egoizmom, všetci naokolo budú vnímať vašu dobrú energiu, nech už im povahovo sedí alebo nie.

No ako prísť k tomu začatiu cesty, a ako dosiahnuť zdravú formu sebalásky??

Ty si najväčší projekt, na ktorom budeš robiť.

Neskúšaj byť perfektný, pretože to nie je nikto. Ani ja. Ani ty. Ani tvoji kamaráti. Nikto.

Ak budeš chcieť byť perfektný pre všetkých, budeš sa trápiť, trýzniť a ničiť sa. Avšak, ak budeš chcieť byť perfektný pre seba, z nedokonalosti spravíš vec , na ktorej môžeš zapracovať. Z chýb urobíš možnosti, z ktorých sa môžeš odpichnúť a postupom času sa vybuduješ na to, na čo budeš hrdý.

Dokázať samému sebe, že máš aj na to, čo je pre iných nedosiahnuteľné v ich očiach. Budeš sám na seba pyšný, čo si v živote dokázal, raz keď sa pozrieš spätne. No pozeraj sa spätne na všetko to dobré aj to zlé, pretože to všetko ťa posúvalo ďalej. Začnite tým, že si v živote určíte priority.

Obetujte veci, ktoré milujete, aby ste z toho vytažili viacej. To čo investujete k sebarozvoju a sebazdokonaľoaniu, to z vás spraví silných, statočných a láskavých ľudí. Nie je dôležité, akí ste boli, ale akí ste teraz.

Ľudia vidia len vašu empatiu, ktorá je odrazom vyrovnanosti, preto ak milujete samého seba, viete milovať aj ostatných takí akí sú.

Toto je začiatok milovania seba samého. Vitaj doma.

Keď už vylúčiš zo života všetky veci, ktoré ťa obmedzujú v tvojom zlepšovaní, tak teraz všetok svoj voľný čas môžeš rozplánovať tak, aby si využil každú možnú chvíľu v tvoj prospech. Pre každého to znamená niečo iné, no time-managment bude pre teba číslo jedna úspechu vo všetkom.

Timemanagment je pojem, ktorí viacerí vedia čo znamená, no nevedia ho aplikovať vo svojom živote.

Trvá nejakú dobu pokým prídeš na to, ako to funguje. A tak všetko, čo vložíš do voľného času pre

svoj rozvoj sa ti vráti ako pozitívum pre život. Napríklad, ak chceš byť fit, začneš cvičiť. Ak chceš sa

naučiť kresliť alebo hrať na hudobný nástroj, pozrieš si nejaký tutoriál, a tak ďalej. Toto ti môže prísť ako úplna malichernosť.

Ako sa môžem mať rád, keď sa naučím fotografovať? Jednoducho, robíš to, čo ťa baví, to čo ťa napĺňa a v dôsledku toho začneš pracovať na sebe, pretože budeš vďačný sebe, že to robíš.

Svojmu každému dňu daj poznanie, zlepšovanie a oddych.

A keď už jedno ráno vstaneš, pozrieš sa do zrkadla a jediné čo ťa napadne bude veta: “Dnes sa páčim samej/samému sebe, so všetkými chybami a dokonalosťami.” Alebo keď pôjdeš večer spať s myšlienkou “Som vďačný za všetko čo som dnes spravil”, vtedy budeš vedieť, že si dosiahol to, po čom si vzhliadal tak dlho. Vedz, že to už tak ľahko nestratíš, že to bude pri teba do konca.

Nezraď samého seba v tom, že sa budeš ponižovať a dávať dole. Každý občas padne na dno, no keď si si už raz vybudoval rebrík hore, stačí začať šplhať a vrátiť sa. Vrátiť sa na vrch a spadnúť z neho do hlbokej lásky pre seba. Preto to nikdy nevzdaj.

Milovať samého seba, je to najkrajšie, čo môžeš v svojom živote urobiť.

Autorka: Lusy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľanie:

Mohlo by Vás zaujímať

Vysvedčenie nie je koniec sveta

Photo by Felipe Gregate on unsplash.com Čaká nás rozdávanie vysvedčení na konci školského roka. Fotografie hrdých rodičov s vysvedčením ich dieťaťa budú čoskoro viditeľné na

BLOG: Maturantka maturantom

Photo by Tim Gouw on unsplash.com Maturantka maturantom Mnohým ľuďom, vrátane mňa, v tejto dobe už čo i len spomenutie karantény a pandémie lezie krkom.