Pozvánka pre ŠTUDENTOV k spolutvorbe obsahu PŠP

Milé študentky a milí študenti!

Portál školskej psychológie je unikátny projekt svojho charakteru, do ktorého by sme vás radi pozvali sa zapojiť.

Keďže medzi školskými psychológmi sú absolventi jednoodborovej psychológie na filozofických fakultách, ako aj absolventi učiteľstva psychológie v kombinácii s iným predmetom na pedagogických fakultách, pozývame do spolutvorby práve študentov týchto študijných odborov.

Nikdy nevieme, kam nás život zaveje a či sa nestanete školskými psychológmi aj vy vo svojej budúcnosti.

Nám, ako študentom/študentkám, veľmi chýbal podobný web o školskej psychológii, ktorý by nám odhalil náplň práce školských psychológov, a tým prepojil teóriu na VŠ s praxou v ŠKOLÁCH.

Portál ŠP by vám preto rád poskytol užitočné informácie o práci školských psychológov, aby ste vedeli, čo očakávať od tohto povolania.

ZAPOJ SA AJ TY!

Zároveň vás však pozývame do spolutvorby obsahu na Portáli. Už teraz, ako študenti, pracujete s mnohými témami, ktoré spadajú do náplne práce školských psychológov.

Zviditeľnite svoje meno, svoju tvorbu a zároveň si môžete pridať kolonku do svojho CV o spolupráci na celoslovenskom projekte Portál školskej psychológie, čo pre vybraných zamestnávateľov môže byť veľmi atraktívne (podobne ako účasť na konferenciách, tak Portál je taká nonstop konferencia prezentujúca vaše diela ;)).

Ako môžete prispieť?

  1. Ak píšete seminárne práce na témy, ktoré súvisia so školskou psychológiou (a tých je naozaj veľa keďže škol. psychológia je medziodborová veda a spadajú do nej témy zo všeobecnej, sociálnej, vývinovej, psych.osobnosti, patopsychológie, klinickej psychológie či pedagogickej psychológie a z mnohých ďalších.), nenechajte ich niekde vo svojich súboroch, ale ukážte ich svetu prostredníctvom Portálu ŠP.

2. Zazdieľajte prezentáciu o témach duševného zdravia, či témy spojené so školou a školskou psychológiou. Ako napríklad sme uverejnili prezentáciu o poruchách príjmu potravy:

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.
3. Realizovali ste prieskumy/výskumy na témy duševného zdravia či na témy školskej psychológie? Pochváľte sa nimi a prispejte tak k formovaniu výskumnej činnosti pre školských psychológov, ktorí zúžitkujú vaše zistenia v priamej práci s deťmi a žiakmi (napríklad zapracujú na nedostatkoch alebo rizikách, ktoré ste zistili).
 
Spracujte svoje dáta do takýchto prehľadných posterov a napíšte k tomu krátky článok, aké zistenia ste zmapovali vďaka vašim priekumom/výskumom.
 
Ternényová, Lucia, Vernarcová, Jana: Kvalita života žiakov/žiačok so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami
 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 
Herényiová, D. Demkaninová: School psychologists in slovakia – their position and activities
 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 
4. Vytvorte zaujímavú infografiku na témy duševného zdravia z odborných akademických publikácií – prezentujte odborné témy ľudskou rečou pre širšiu verejnosť, a tak naučíte aj laickú verejnosť ako sa starať o duševné zdravie.
 

 

Za vašu angažovanosť vám ponúkame otvorenú FB skupinu Študenti a školskí psychológovia, kde vám dávame možnosť dopytovať svoje dotazníky na realizáciu prieskumu/výskumu bez obmedzení ako aj hľadať pomoc pri získaní potrebných materiálov k vášmu prieskumu/výskumu.

AKO SA STAŤ PRISPIEVATEĽOM?

Jednoducho nám pošlite vaše dielo na mail: portalskolskejpsychologie@gmail.com, následne prejde odborným okom našich kolegov s praxou a v dohľadnej dobe ho zverejníme.

Ďakujeme za vašu spoluúčasť – podporíte užitočný projekt na budovanie povedomia o duševnom zdraví na Slovensku!

Tešíme sa na spoluprácu!

Tím PŠP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľanie:

Mohlo by Vás zaujímať

Vysvedčenie nie je koniec sveta

Photo by Felipe Gregate on unsplash.com Čaká nás rozdávanie vysvedčení na konci školského roka. Fotografie hrdých rodičov s vysvedčením ich dieťaťa budú čoskoro viditeľné na

BLOG: Maturantka maturantom

Photo by Tim Gouw on unsplash.com Maturantka maturantom Mnohým ľuďom, vrátane mňa, v tejto dobe už čo i len spomenutie karantény a pandémie lezie krkom.