PRE ŽIAKOV: Ako tráviť letné prázdniny?

Photo by Ethan Robertson on unsplash.com

                                 

Ahojte, milí študenti!

Pripravila som si pre  Vás môj posledný článok tento školský rok! Jeho témou sú dlho očakávané letné prázdniny, čas na relax či letné brigády!

Všetci sa už netrpezlivo tešíme na letné prázdniny, ktoré môžeme pod vplyvom výrazne lepšej pandemickej situácie tráviť viac-menej podľa vlastných predstáv.

A ČO TAK BRIGÁDA?

Ak aj ty patríš k tým, ktorí si  cez letné prázdniny chcú čo-to zarobiť, tak si pozorne premysli, o aký typ práce máš záujem. Či už ide o sezónnu prácu, ktorú  ti dohodil kamarát, alebo si ju získal kontaktom na internete.

Premysli si koľko času si ochotný obetovať zo svojho voľného času a prázdnin. Mať kontakt s pracovnými návykmi je veľmi dôležité. Plusy sú veľké nielen čo sa týka vlastných zarobených peňazí ,ale aj získaných pracovných skúseností. Pracovné portály ponúkajú znovu veľa brigádníckych ponúk pre študentov. Natrafila som na portály ako brigáda. sk, alebo facebooková skupina – Brigádnici…

Ale ako sa hovorí, „všetkého veľa škodí“ nebuďte len otrokom práce počas dlhých letných prázdnin. Zárobok je pre vás určite lákavý, no nezabúdajte v prvom rade aj na oddych, ktorý by sme si mali dopriať v týchto letných mesiacoch dostatok.

DOPRAJ SI TECHNOLOGICKÝ DETOX

Daj si pauzu od informačných technológií a sociálnych sietí. Keďže konečne žijeme svoje životy ako pred nástupom pandémie (čo ale neznamená, že máme byť nezodpovední) navštív kamarátov alebo si s nimi zorganizuj výlet niekde do prírody na miesta, kde ste ešte neboli. Vymeňme dlho používaný virtuálny kontakt za osobný a doprajme si to, čo nám tento rok všetkým asi najviac chýbalo.

PRE TÝCH, KTORÍ CHCÚ DOBROVOĽNÍČIŤ

 

Pre tých, ktorí majú chuť počas prázdnin urobiť niečo pre iných, dávam do pozornosti stránky ako dobrovolníctvo.sk., growni.sk. Nájdete tam veľa zaujímavých ponúk, kde sa môžeš zdokonaliť a získať skúsenosti v oblasti, ktorá ťa zaujíma. Ponuka je široká, od social media až po enviro neziskovky.

PRE TÝCH, ČO SA CHCÚ VZDELÁVAŤ POČAS PRÁZDNIN

Pre tých, ktorí majú záujem sa aj počas prázdnin vzdelávať, dávam do pozornosti stránku discover.sk, ide o komunitu, ktorú fascinuje vzdelávanie, objavovanie a občianska zodpovednosť. Organizujú rôzne školenia a workshopy na široké spektrum rôznorodých tém.

ROB, ČO ŤA BAVÍ

Nechcem znieť ako prehnaná motivátorka, ale ak ste chceli niečo urobiť a odkladali ste to stále na neskôr, teraz je ten najlepší čas začať. Veď kedy najbližšie budete mať koľko voľného času? Stráv prázdniny podľa svojich predstáv bez toho, aby si mal v septembri pocit, že si ich premrhal nudou a nič nerobením.

 

Mgr. Daniela Rozkošová- školská psychologička ( SPŠ dopravná, Hlavná 113, Košice)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zdieľanie:

Mohlo by Vás zaujímať

Vysvedčenie nie je koniec sveta

Photo by Felipe Gregate on unsplash.com Čaká nás rozdávanie vysvedčení na konci školského roka. Fotografie hrdých rodičov s vysvedčením ich dieťaťa budú čoskoro viditeľné na

BLOG: Maturantka maturantom

Photo by Tim Gouw on unsplash.com Maturantka maturantom Mnohým ľuďom, vrátane mňa, v tejto dobe už čo i len spomenutie karantény a pandémie lezie krkom.