Vitajte

Milé kolegyne a kolegovia,

vitajte na Portáli školskej psychológie – prvom webe s praktickými informáciami o školských psychológoch na Slovensku.

Tento projekt vznikol ako iniciatíva niekoľkých školských psychologičiek na zhromažďovanie praktických materiálov o našej práci. Pre tieto účely sme zriadili túto Sekciu pre šk. psychológov ako aj pre našich kolegov z inkluzívneho tímu.

Srdečne vítame aj kolegov z paragrafu 23 a pedagogických asistentov.

V tejto sekcii sme vytvorili hneď niekoľko podkategórií:

  1. Užitočné linky – kam postupne pridávame informácie k rôznym oblastiam našej práce (či už názvy publikácií, kurzov, web stránok a inštitúcií). Pomôcť nám môžete aj vy vyplnením tohto formulára, z ktorého informácie dopĺňame do jednotlivých kategórií (Začínajúci ŠP, ŠP v materskej, základnej, strednej škole)

https://docs.google.com/forms/d/1JgTnHlsPEK7XN7hs0-Mrud_-J9jHLcD3U6m4EITqiQM/edit

Ďakujeme

2. Zážitkové aktivity – zážitkových aktivít nikdy nie je dosť v našej práci, preto sme zatiaľ zhrnuli voľne dostupné materiály, zbierky aktivít z rôznych organizácií, ktoré pracujú s témami školskej psychológie. Ak by ste mali tip na ďalšie, nezabudnite to spomenúť vo formulári pre Užitočné linky.

3. Burza materiálov – jedna z najcennejších kategórii je Burza materiálov, kde by sme radi zhromažďovali autorské materiály, ktoré vytvorili školskí psychológovia a sú ochotní sa podeliť o ne s kolegami (či už zadarmo alebo za poplatok). Ak máte takýto materiál a chceli by ste ho zdieľať s komunitou, neváhajte nás kontaktovať na mail alebo na FB/Instagrame.

4. Kazuistiky – na tomto obsahu ešte pracujeme

5. Študovňa – pripravili sme sériu krátkych videí o základných informáciach o našej práci. Obsahovo sú určené pre ostatné cieľové skupiny Portálu, ale môžete ich využívať na osvetu o našej práci.

6. Poradňa – vytvorili sme pre vás online Poradňu, kde sa môžete pýtať svoje otázky anonymne alebo aj s uverejnením mena (necháme na Vás) prostredníctvom mailu poradnapsp@gmail.com. Odpovedať Vám budú kolegovia s dlhoročnou praxou. Otázky budeme aj anonymne zverejňovať z záložke Poradňa na zdieľanie skúseností s ostatnými kolegami.

7. Podporky – každý druhý a štvrtý štvrtok pre vás organizujeme bezplatné podporné skupiny cez Zoom 2x za mesiac. Môžete s kolegami zdieľať výzvy vašej práce. Tieto stretnutia sú bez supervízneho vedenia. Skôr pre potreby psychohygieny a emočného uvoľnenia. Pre viac informácii kliknite na záložku Podporky

8. Supervízne webináre – každý prvý a tretí utorok v mesiaci pre vás organizujeme online stretnutia pod supervíznym vedením Evky Bartovej. Pre viac informácií kliknite na danú záložku.

9. Články – každý mesiac vám prinášame zaujímavé články na rôzne témy našej práce. Prispievateľov nikdy nie je dosť. V prípade záujmu o spoluprácu na tvorbe obsahu stránky nás neváhajte kontaktovať.

Je toho naozaj dosť. Ale z nášho pohľadu je to minimum, ktoré môžeme pre školských psychológov spraviť.

Keďže vy sa staráte o duševné zdravie v školách, my sa aspoň trochu chceme starať o to vaše prostredníctvom Portálu školskej psychológie.

Projekt vstupuje do pilotnej fázy. Veľa aktivít sa bude korigovať podľa potrieb.

Akékoľvek vaše pripomienky a návrhy na zlepšenie sú srdečne vítané.

Nezabudnite sa prihlásiť do Newslettru, prostredníctvom ktorého posielame každý mesiac súhrn aktivít za daný mesiac – články, nové materiály, webináre, udalosti a pod.

Sledujte nás na FB, Instagrame a Youtube.

Všetky videá z Youtubu si môžete stiahnuť a využívať pre svoju potrebu.

Tešíme sa na vás.